Десикація – це важливий агротехнічний прийом, який дозволяє суттєво знизити ймовірність розвитку хвороб та зберегти отриманий урожай. За допомогою десикації вдається знизити захворюваність на олійні культури білою і сірою гнилями, фузаріозом, фомопсисом та іншими хворобами. Те, що проведення десикації дозволяє локалізувати осередки поразки та скоротити подальше поширення інфекції в сезон застосування десиканту та знизити розвиток цих хвороб на наступний рік, – це підтверджений наукою та практикою досвід. Крім цього, при застосуванні десикантів простіше знищити бур’яни в посівах. Адже разом з культурою висушуються і бур’яни, полегшуючи збирання, і скорочується їхній запас насіння в грунті. Десикація особливо важлива в умовах несприятливої осінньої погоди із затяжними дощами.
Завдяки десикації підвищується якість продукції. Як правило, до того часу, коли насіння соняшнику досягає зрілості і якість масла в них найкраще, до збирання вони не готові через високу вологість. Домогтися її зниження допомагає десикація. Цей же агроприйом допомагає запобігти ситуації, коли за дощової погоди насіння вбирає зайву вологу з навколишнього середовища.
До того ж застосування десикантів дозволяє домогтися проведення збирання в оптимальні терміни, підганяючи дозрівання до певного часу, забезпечуючи його рівномірність (особливо це важливо для такої культури, як соняшник) та дозволяє чітко спланувати збиральну кампанію, розподілити поля за термінами збирання врожаю, вчасно провести збирання , запобігши втратам від висипання насіння з кошиків або розтріскування стручків до 50% і вище.
Досвід показує, що завдяки десикації терміни жнив скорочуються на 10 днів, а врожайність значно збільшується.
Те, що десикація – економічно вигідна та виправдана, досвідчені агрономи не сумніваються. Адже витрати на придбання десиканта та його внесення у кілька разів менші, ніж втрати врожаю та витрати на додаткові послуги елеватора з сушіння та підробітку. Наприклад, після десикації соняшник має вологість 7-9% і надходить на елеватор, минаючи підробіток.
Останнім часом популярна десикація в Україні за допомогою дронів.
Переваги:
Ефективність процедури залежить від кількості препарату:
Застосування безпілотників не вимагає використання важкої техніки та дозволяє проводити точкові обробки навіть у малодоступних ділянках поля.