Дрони дозволяють знизити вплив людського фактора на роботу господарства. Рішення, ухвалене на підставі даних дронів або дистанційного зондування землі об’єктивно, і не залежить від настрою регіонального чи головного агронома.
Для фермерів, як і раніше, основна функція, що використовується, — дистанційний моніторинг і контроль. Дрон дає можливість суттєво покращити продуктивність співробітника в полях, заощаджуючи його час та покращуючи результативність обходів. Жодна проблема на ранніх етапах не залишається поза увагою, якщо на підприємстві використовуються дрони.
Інший функціонал дронів, який доволі активно застосовується фермерами, — обмірні роботи. За допомогою БПЛА можливо отримувати точні дані про контури і рельєф полів з усією інформацією про площу, що не використовується в рамках поля. Це стосується правильного планування робіт і бюджетів. При пайовому обліку та всіх операцій, де використовується база даних координат будь-якого підприємства.
Третій напрямок роботи дронів у полях — точне землеробство. Використання дронів із комбінації з мультиспектральними сенсорами, програмними продуктами дозволяє визначати потребу рослин у азотних добривах та інших мікро- та макроелементах, аналізувати якість виконаних посівних робіт і навіть планувати врожай.
Але одним із найперспективніших напрямків використання дронів в агро — це обробка дронами у Вінниці.
Обприскування дронами.
Якщо раніше ми могли говорити тільки про трихограму, як про застосування квадрокоптерів для розпилення засобів захисту, то зараз багато хто задається питанням застосуванням дронів як обприскувачів.
Технології Agras дуже популярні в країнах Азії. На ринках Індії та Китаю, де де поле зазвичай не перевищує 3-4 га, квадрокоптери літають, складаючи достойну альтернативу ручного обприскування з основною метою – зменшити ризики для людей. Більше того, технології дронів-обприскувачів субсидуються.
Застосування БПЛА можливе у будь-яку пору року. Восени вони обприскують поля для з озимими культурами, а також, щоб підготувати поле до зимівлі. Влітку допомагають захищати культуру від шкідників та бур’янів. Більше того, існують сучасні моделі оснащені культиваторами. Це допоможе позбутися людського фактору. Але важливо враховувати, що при роботі на великих масивах техніка потребувати зарядки або заміни акумулятора.
За допомогою дронів можна вносити не лише отруту для шкідників та бур’янів, але й корисні речовини, наприклад добрива. Це дозволить більш раціонально використовувати площу полів, адеж не потрібно залишати вільний простір для доріг.
Дрони, які пропонує наша компанія пройшли сертифікацію в Україні. Ми імпортер, який може здійснювати легальний імпорт цього обладнання.
Також на ринку існує така ж кількість дронів обприскувачів власного або дрібносерійного виробництва, і це той випадок, коли обладнання у даному сегменті не є основним. Але, незважаючи на досить скромні показники, очікується багаторазовий приріст технології дронів для обробки полів в Україні