+38 (097) 882-88-60 alexdrone22@gmail.com

Обробка полів, садів, лісів в Україні дронами

У багатьох країнах, безпілотники давно перетворилися на інструменти повсякденного використання для фермерів. У наші дні прогресивно мислячі аграрії використовують промислові дрони в різних цілях — від боротьби зі шкідниками та хворобами до моніторингу стану вирощуваних культур на всіх етапах онтогенезу. Швидкий розвиток програмного забезпечення робить дрони менш дорогими і автономнішими, усуваючи необхідність у професійних пілотах.

Одне з основних завдань, яке виконують сільськогосподарські безпілотні літальні апарати, – це ультрамалооб’ємне обприскування. Обприскування з дронів може проводитися у двох форматах: “класичному авіаційному”, коли хімікати розпорошуються по всьому полю, і “точковому”. А крім того, метод включає попередній огляд території, складання тривимірного зображення і карти місцевості та визначення меж обробки. На відміну від пілотованої авіації та самохідок, дрони мають компактніші розміри і при цьому здатні обробляти за 12 годин від 100 до 150 га.

Ультромалооб’ємне обприскування – це метод внесення добрив пестицидів та біологічних засобів захисту рослин, розбавлених водою, у вигляді висококонцентрованого, готового до застосування препарату. Обприскування – це безпосередньо нанесення за допомогою обприскувача добрив на поверхню, що обробляється. Відмінності між УМО та іншими методами полягає в обсязі робочого розчину, що вноситься, що в свою чергу позначається на розмірі крапель.

Які чинники впливають ефективність обприскування?

Термін внесення добрив як одне із складових точного землеробства та обробки посівних площ. Сезонні добрива або боротьба зі шкідниками та бур’янами можуть принести результат тільки при своєчасному виконанні робіт.

Рівномірність обприскування включає діапазони вертикального і горизонтального нанесення добрив, обсяг нанесення добрива і силу розпилення, а також загальний технічний стан шлангів і висоту їх установки.

Ступінь покриття та дозування залежить від складу препарату, розміру крапель при обприскуванні та їх кількості на одиниці площі. Згідно з множинними дослідженнями, для різних видів добрив ступінь покриття повинен відповідати нормам.

Недоліки традиційних рішень.

Класичні способи обробки включають використання навісних і самохідних обприскувачів, а також малої авіації. Ці методи звичні аграріям, проте низка недоліків, з якими вони стикаються, змушують шукати нові рішення.

Висока продуктивність самохідок і малої авіації, безумовно, має місце. Ці методи розраховані для обробки великих територій у найкоротші терміни і покликані спростити посівні роботи. Але треба враховувати непідйомну вартість самохідної техніки для малих сільськогосподарських підприємств, велику витрату води, вимушені простої через дощову погоду, втрату посівних площ через сліди від обприскувача — до 6%, а також витрати на утримання самохідної техніки та зарплати працівникам.

Саме тому обробка полів, садів, лісів в Україні від нашої компанії вас зацікавить.