Ефективність впровадження БПЛА в агросектор визнана світом давно. Зарубіжні агрохолдинги і навіть невеликі ферми повсюдно використовують дрони для проведення різних видів робіт на полях. Українські підприємства відносно недавно почали освоювати цю технологію. Але ті господарства, які скористалися послугами БПЛА і переконалися в їх високій ефективності, стали нарощувати обсяги використання безпілотників.
Ефективність безпілотників
- Безпілотники ефективні в районах зі складним рельєфом, наприклад, на фермах з крутими схилами. В таких умовах ефективність ручної праці скорочується, до того ж, багато малих господарств не можуть оплатити послуги традиційної пілотованої авіації.
- БПЛА відмінно підходять для роботи в умовах підвищеної вологості – там, де використання наземної техніки неможливе або утруднене.
- Впровадження дронів забезпечує відмову від ручного оприскування – сезонні робітники не контактують з небезпечними хімікатами. Дрони літають нижче за літаки і вертольоти, що забезпечує високу точність нанесення, економію хімікатів і мінімізацію шкоди для навколишнього середовища.
- Дрони використовують для точкового обприскування бур’янів гербіцидами або корисних культур – пестицидами. Точковий підхід, заснований на попередньому аналізі цифрових зображень з камер робота, дозволяє мінімізувати витрати хімії, знизити хімічне навантаження на грунт, воду, культуру і, врешті, на організм споживачів, отримуючи більш високі результати вирощування культури, ніж за традиційні підходи.