Обприскування за допомогою дронів набирає популярності у світі, але українські аграрії з небажанням звертаються до нової технології. Багатьом важко повірити в ефективність нового методу, при якому речовина, що діє, вноситься в ультрамалих кількостях і не розбавлена тоннами води.
Великі агрохолдинги поки що з небажанням купують дрони-обприскувачі, воліючи протестувати технологію на окремих полях господарств. Таким чином, сьогодні обприскування за допомогою дронів відноситься до сфери надання послуг. Така тенденція спостерігається не лише в Україні.
Роботи з внесення ЗЗР дронами у Вінниці виконують сервісні компанії.
За підрахунками фахівців близько 90% всього світового флоту дронів-обприскувачів зосереджено в руках сервісних підприємств.
Всі вони є клієнтами нашої компанії. Клієнти отримують послуги з виконання внесення ЗЗР та десикації за допомогою дронів-обприскувачів.
Оброблятися можуть високостеблові, зернові, бобові та інші культури. Для різних компаній замовників робіт, компанією вже заплановано обприскування полів сої, соняшнику, кукурудзи.
Висока якість виконання робіт та відсутність технологічних шляхів може розглядатися аграрієм як спосіб підвищення ефективності агровиробництва.
Продуктивність роботи дрона-обприскувача.
Мінімальна норма залучення однієї одиниці техніки – 3250 гектарів за сезон. Це запланований показник, фактична кількість обробленої площі може перевищувати, але ця цифра орієнтир для планування робіт.
Диференційоване внесення ЗЗР.
За допомогою дронів можна виконувати як класичне обприскування, так і диференційоване. При класичному карті завдання виконання операцій формуються виходячи з векторних контурів полів, які надає агропідприємство.
У разі точкового або диференційованого внесення ЗЗР (а також у випадку з частковою десикацією) дрони використовуються в комбінації з іншим обладнанням. Перед вильотом дрона-обприскувача створюється карта-завдання на основі даних дистанційного моніторингу.
З кількома підприємствами, де нарівні з послугою обприскування дронами виконується класичне внесення, компані веде переговори щодо моніторингу ефективності технологій. На дослідних полях порівнюватиметься результат виконання операцій за допомогою дронів та самохідних обприскувачів.
Питання безпечної експлуатації дронів є дуже актуальними. Деколи фермери навіть не замислюються про складність та небезпеку при внесенні пестицидів з використанням дронів на полях з нерівним рельєфом та великими схилами. Для внесення хімічних засобів захисту рослин на подібних ділянках необхідно використовувати спеціалізований безпілотник. Подібний апарат може переміщати до 10 кг робочого розчину пестицидів і може обробити площу до 6000 м² за 10 хвилин.
Сьогодні у світі технологія внесення ЗЗР за допомогою дронів-обприскувачів витісняє класичне внесення за допомогою самохідних та причіпних обприскувачів завдяки своїй мобільності та швидкості, за аналогічної собівартості.